Skip to content Skip to footer

Hurtowe ceny paliw we wrześniu 2023 roku PIPP

Orlen od tygodni oferuje tanie paliwo wbrew sytuacji na rynku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła do milionów Polaków listy podpisane między innymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, a firmy energetyczne przypominają o obniżce cen prądu. Tak obecna władza szuka głosów na ostatnią chwilę przed wyborami. Świadczenie wychowawcze 500 plus, nawet po dużej podwyżce w 2024 roku, będzie w stosunku do płacy minimalnej dużo niższe niż w 2016 roku – napisał w serwisie X Ryszard Szarfenberg z Uniwersytetu Warszawskiego.

We wtorkowym losowaniu Lotto padła główna wygrana w wysokości ponad 8,6 miliona złotych. Totalizator Sportowy poinformował w komunikacie, gdzie zakupiono zwycięski zakład. Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Europie Środkowej. Napędzamy przyszłość odpowiedzialnie, dbając o zrównoważony rozwój i ograniczając nasz wpływ na zmiany klimatyczne. Redaktorzy naczelni i redaktorki naczelne ponad 20 redakcji telewizyjnych, radiowych, prasowych i internetowych powołali Radę Polskich Mediów – poinformowała RPM w komunikacie. Przewodniczącym został Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

Grupa ORLEN

Według danych e-petrol.pl przez tydzień średnia cena oleju napędowego utrzymała się na stacjach poniżej sześciu złotych. “Na początku października tankowanie diesla podrożało o 3 gr i litr paliwa kosztuje 6,02 zł. Dwugroszową podwyżkę zanotowaliśmy w przypadku autogazu, który jest na stacjach wyceniany średnio na 2,99 zł/l” – wyliczyli analitycy. Dodali, że przed wzrostem cen obroniła się jedynie 95-oktanowa benzyna, który utrzymała pepperstone broker recenzja: warunki handlowe i korzyści dla firmy poziom sprzed tygodnia i kosztuje średnio 5,99 zł/l. Na początku października ubiegłego roku litr benzyny bezołowiowej 95 był droższy średnio o 52 gr, benzyny 98 o 62 gr, litr oleju napędowego kosztował więcej o 1,49 zł, a litr LPG o 12 gr. Spadki cen benzyny 95 i diesla na stacjach zakończyły się we wrześniu, a pierwszy tydzień października kończymy korektą średnich cen w górę – poinformowali w piątek analitycy z Refleksu.

  • Orlen przejmie właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego, spółkę Europol Gaz.
  • MFW pozostawił bez zmian prognozy wzrostu światowego PKB na 2023 rok na poziomie 3 procent, a na 2024 rok obniżył do 2,9 procent.
  • “Złoty pozostaje najlepiej radzącą sobie walutą tej części Europy” – zwracają uwagę.
  • Ekonomiści Banku Millennium podkreślają, że w tym czasie wzrosty – pozytywne dla walut rynków wschodzących – odnotował eurodolar.
  • W sierpniu inflacja u naszych sąsiadów była na poziomie 8,5 procent rok do roku.
  • Świadczenie wychowawcze 500 plus, nawet po dużej podwyżce w 2024 roku, będzie w stosunku do płacy minimalnej dużo niższe niż w 2016 roku – napisał w serwisie X Ryszard Szarfenberg z Uniwersytetu Warszawskiego.

Kumulacja w amerykańskiej loterii Powerball wzrosła do około 1,73 miliarda dolarów – poinformował portal stacji CNN. Jeżeli w kolejnym losowaniu zostanie wyłoniony zwycięzca, to otrzyma drugą najwyższą nagrodę indeks aktywności us services we wrześniu był gorszy od prognozy w historii tej gry. Skarbówka przypuściła masowe kontrole na informatyków na etatach i mających własną działalność gospodarczą. Przystąpiła też do wydawania pierwszych decyzji o zaległościach podatkowych.

Orlen przejmie kolejną spółkę. Jest decyzja UOKiK

W rezultacie mniej przedsiębiorców będzie mogło korzystać ze statusu małego podatnika, rozliczenia kwartalnego VAT czy uniknąć konieczności przejścia na pełną księgowość.

MFW pozostawił bez zmian prognozy wzrostu światowego PKB na 2023 rok na poziomie 3 procent, a na 2024 rok obniżył do 2,9 procent. Ekonomista Sławomir Kalinowski z Polskiej Akademii Nauk zwrócił uwagę na dane Głównego Urzędu Statystycznego, które pokazują znaczny wzrost eksportu drewna z Polski w ostatnich latach. Zwrócili uwagę, że paliwa w tegorocznej kampanii wyborczej są wyjątkowo gorącym tematem. “Na jej finiszu, po serii doniesień o licznych awariach dystrybutorów na stacjach, dyskusja nie dotyczy już nawet ich cen, a dostępności dla kierowców” – wskazali. Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation).

Co z cenami paliw? “Mamy pierwsze podwyżki”

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wydał decyzję wyrażającą zgodę na dokonanie koncentracji – poinformował płocki koncern we wtorek. Jacek Kujawa, dotychczasowy wiceprezes zarządu LPP, złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następcą będzie Mikołaj Wezdecki, dotychczasowy dyrektor do spraw digitalizacji w LPP – poinformowała firma we wtorkowym komunikacie. W środę rano złoty kontynuuje umocnienie względem głównych walut. Ekonomiści Banku Millennium podkreślają, że w tym czasie wzrosty – pozytywne dla walut rynków wschodzących – odnotował eurodolar. “Złoty pozostaje najlepiej radzącą sobie walutą tej części Europy” – zwracają uwagę.

Hurtowe ceny paliw

Co więcej, zapadają niekorzystne dla pracowników branży IT wyroki sądów – pisze “Gazeta Wyborcza”. Podpisano z Eneą porozumienie o współpracy, ale nie doszło do podpisania umowy minimalny depozyt na rynku forex przedwstępnej – przekazało Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) w komunikacie. Brane jest również pod uwagę ograniczenie dotacji tylko do pomp o klasie A++ lub wyższej.

W swoim piątkowym komentarzu analitycy portalu e-petrol.pl zwrócili uwagę, że początek października przynosi odwrócenie spadkowej tendencji na stacjach paliw. “W mijającym tygodniu podrożał olej napędowy oraz autogaz i tylko 95-oktanowa benzyna obroniła ubiegłotygodniowe poziomy cen” – wskazali. Dodali, że na świecie w ostatnich dniach ropa i paliwa wyraźnie tanieją, ale w Polsce po tej przecenie na razie nie ma śladu.

Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle. Orlen przejmie właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego, spółkę Europol Gaz.

Zmiany właścicielskie w Bogdance. Trwa wycena akcji

Inflacja w Czechach we wrześniu 2023 roku wyniosła 6,9 procent, licząc rok do roku – podał we wtorek Czeski Urząd Statystyczny. W sierpniu inflacja u naszych sąsiadów była na poziomie 8,5 procent rok do roku. Pozytywne zaskoczenie dotyczy też Węgier, gdzie wzrost cen spowolnił mocniej, niż oczekiwano. Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę dynamiki PKB Polski w 2023 roku do 0,6 procent z 1,2 procent, a na 2024 rok zrewidował do 2,3 procent z 2,2 procent – wynika z najnowszej wersji cyklicznego raportu MFW World Economic Outlook.

Leave A Comment